Przeprowadzany przez nas proces coachingowy opiera się na Twoich osobistych i indywidualnych potrzebach, w ramach których ustalasz intensywność i częstotliwość sesji coachingowych.
Proces coachingowy rozpoczyna się od 45-minutowej rozmowy wprowadzającej, podczas której obie strony mają możliwość sprawdzenia wzajemny odbiór jest pozytywny. Jeśli odpowiedź na to niezwykle ważne zagadnienie brzmi TAK, przechodzimy do właściwej części procesu.
PROCES SESJI COACHINGOWEJ
SKŁADA SIĘ ZAZWYCZAJ
Z 6 FAZ I OPIERA SIĘ
NA PONIŻSZEJ PROCEDURZE.
KROK PIERWSZY
Formułowanie misji i celów
Na początku coachingu biznesowego zostaną wyjaśnione Twoje obawy i cele, które chcesz osiągnąć poprzez coaching. W skrócie odpowiemy sobie na pytania:
O co właściwie chodzi?
Jaki zdefiniować Twój problem?
Co powinno się zmienić?
Do jakiego celu dążysz?
KROK DRUGI
Badanie problemów
W coachingu wyjaśniane i analizowane są konkretne sytuacje, które mogą spotkać Ciebie i w których występuje dane zjawisko.
KROK TRZECI
Pogłębianie
W tak zwanym „pogłębianiu” wypracowywane są Twoje motywy, emocje, wartości, wewnętrzne przekonania i zasady, które są sprzeczne z celem.
KROK CZWARTY
Analiza i znalezienie rozwiązania
Spostrzeżenia uzyskane w wyniku „pogłębienia” są analizowane i w tym kroku są opracowywane są praktyczne rozwiązania dla Ciebie.
KROK PIĄTY
Dane wejściowe i ćwiczenia
Aby przygotować Cię do zastosowania bezpiecznego podejść do rozwiązania, otrzymasz rekomendacje i w kontrolowanych warunkach przećwiczysz, jak możesz na przykładach zastosować nowe wzorce zachowań czy komunikacji.
KROK SZÓSTY
Zakończenie sesji
Na tym etapie określasz, kiedy chcesz zrobić pierwsze kroki, aby zbliżyć się do swojego celu. Po każdej sesji coachingowej wyjaśniamy Ci, jak postępować podczas kolejnej sesji.
Ty ustalasz odstęp czasowy pomiędzy poszczególnymi sesjami coachingowymi.
Z reguły, aby przejść pełen proces coachingowy, potrzebne jest 10 sesji po 60 minut każda.
Sesja coachingowa trwa od 1 do 2 godzin.
Wszystkie ofert coachingowe są dostępne online oraz w języku angielskim, polskim i niemieckim.